Nie zawsze można poradzić sobie bez jakiejkolwiek pomocy finansowej. Czasem zdarzy się niespodziewany wydatek, przestój w pracy mający negatywny wpływ na dochody, podwyżka płatności za media albo uroczystość, której zorganizowanie trochę kosztuje. W sporej liczbie przypadków wystarczy sięgnąć po środki odłożone na czarną godzinę. Dzisiaj jednak sporo osób „żyje na bieżąco” i po prostu nie ma z czego oszczędzać. Wtedy sięga się zwykle po pożyczki.
Pożyczki – od rodziny, znajomych, z banków i od podmiotów pozabankowych
Pożyczka od bliskich i znajomych to dla jednych najbardziej, a dla innych najmniej komfortowe rozwiązanie. Sporo zależy od relacji między tymi osobami. Natomiast sporo osób uważa, że pożyczanie pieniędzy od osób, które się zna, może w przyszłości zepsuć nawet najlepsze relacje.
Kolejna możliwość: pożyczki z banków. Niestety, tutaj trzeba być osobą wiarygodną finansowo dla banku, nawet przy najmniejszych kwotach pożyczkowych. Co to oznacza? Ni mniej, ni więcej tylko to, że osoby:
- które nie pracują na etacie lub nie prowadzą przynajmniej przeciętnie działającej firmy
- mało zarabiające / mające małą rentę lub emeryturę
- zmagające się ze spłatą innych pożyczek i kredytów,
mogą mieć problemy z uzyskaniem pożyczki nawet z banku, którego są już klientami (mają tu choćby rachunek ROR).
O co chodzi z tym BIKiem?
Zarówno banki, jak i wiele pozabankowych podmiotów udzielających pożyczek, sprawdzają wnioskodawców o pożyczki w BIKu. Jest to Biuro informacji Kredytowej, w którym znajdują się wszystkie informacje na temat historii kredytowej każdego obywatela. Czyli można tu zobaczyć, czy ktoś kiedyś brał kredyty, czy je spłacił, czy spłacił je w terminie i czy kiedykolwiek miał lub obecnie ma kłopoty ze spłatą zaciągniętych zobowiązań finansowych.
Niestety, sporo osób szukających możliwości zaciągnięcia kolejnej pożyczki miewa dość niewygodną sytuację finansową. Np. chcą zaciągnąć kolejną pożyczkę, aby spłacić poprzednią, z którą borykają się od jakiegoś czasu.
Czy osoby zadłużone mają szansę na zaciągnięcie kolejnej pożyczki?
Dłużnikiem można być nie tylko dlatego, że ma się problemy ze spłatą kredytu lub pożyczki. Niektóre osoby miewają problemy ze spłatą sprzętów wziętych na raty albo z zapłatą za jakąś usługę wykonaną przez firmy i osoby trzecie.
Niezależnie od powodu zadłużenia, można jednak mieć szansę na uzyskanie pożyczki bez sprawdzania wiarygodności w BIKu i w innych rejestrach dotyczących zadłużeń. Dobrym miejscem na znalezienie odpowiedniej pożyczki będzie tu kredytomarket.pl.
Co oferuje kredytomarket.pl?
Sam kredytomarket.pl nie świadczy usług finansowych. Jest to miejsce zestawiające oferty:
- pożyczek-chwilówek
- pożyczek ratalnych
- kredytów
- kont i rachunków
- ofert bez BIK.
Na szczególna uwagę zasługuje tu ostatni punkt dotyczący pożyczek udzielanych bez sprawdzania wnioskodawców w Biurze Informacji Kredytowej. Osoba zainteresowana taką pożyczką może tu porównać kilka ofert pożyczek, różniących się m.in.:
- kwotami możliwymi do pożyczenia
- czasem spłaty / liczbą rat
- RRSO
- wiekiem osób, którym dana firma udziela pożyczek.
Wpisując potrzebną kwotę oraz liczbę rat do spłaty, klient otrzymuje tutaj różną liczbę ofert. A z nich może wybrać tę, która okaże się dla niego najkorzystniejsza.
Co daje pożyczka bez BIK dla zadłużonych?
Biorąc kolejne pożyczki, czasem trudno poradzić sobie z ich spłatami. Zanim weźmie się kolejną, warto próbować negocjować warunki spłaty dotychczasowych zobowiązań. Dzięki temu, kolejna pożyczka wzięta celem oddania poprzednich lub na inne cele, wzięta na odpowiadających kredytobiorcy warunkach, nie powinna stanowić dodatkowego problemu.
Będąc dłużnikiem i osobą niewiarygodną zarówno dla banków, jak i dla wielu innych podmiotów finansowych, nie pozostaje się jednak bez szans na pożyczkę, która może część problemów pieniężnych rozwiązać niemalże od ręki. Dzięki pożyczkom bez BIK sporo osób zrobiło pierwszy krok do wychodzenia z długów: spłaciło najgorsze zobowiązanie lub zaczęło dochodowy biznes, który w przyszłości poprawił całą sytuację finansową danej osoby.
sprawdź również Jak dbać o bezpieczeństwo w świecie finansów online?